Geplaatst op:14-01-2013 Bijgewerkt op:14-01-2013 10:18 Montfoort sleept punt uit de strijd tegen Quick BoysBron: Dick ten HoonteVrijdagavond 20.30 uur landde de selectie van Quick Boys weer op Schiphol na een trainingsweek op Tenerife. Van 23 graden naar temperaturen rond het vriespunt is natuurlijk een hele overgang en bij Montfoort hoopte men dan ook, dat dat verschil de spelers uit Katwijk zou opbreken.
Montfoort moest vlak voor de wedstrijd een aderlating doen. Aanvoerder de Vlieger had teveel last van zijn lies en een ontsteking aan de ogen, waardoor hij zijn plaats moest afstaan aan Andy van Vliet. Joost van Apeldoorn werd door de ontstane situatie in het centrum van de verdediging opgesteld.
Vanaf de eerste minuut was het Quick Boys, dat druk zette op de Montfoortse verdediging en van de late terugkeer uit Spanje was dan ook niets te merken.
Al na 5 minuten moest Johan Verkerk handelend optreden om een openingstreffer te voorkomen. Na ruim een kwartier was de Katwijkse storm enigszins geluwd en kreeg de wedstrijd een meer gelijkwaardig karakter, waarbij de mogelijkheden op een treffer toch wel voor de gasten was.
In de 37e minuut werd de wedstrijd eindelijk open gebroken en daar waar je Quick Boys zou verwachten was het Montfoort, dat op voorsprong kwam. Het was Mike van Oostrom, die door de Katwijkse verdediging slalomde en binnen de 16 meter werd aangetikt.
Scheidsrechter Geuze kon niet anders dan naar de stip wijzen en het was Danny van Loen, die onberispelijk inschoot. Even later was het opnieuw raak en zag doelman de Groot de inzet van David Almeida treiterend langzaam over de lijn huppelen, waardoor de thuisploeg op een enorm luxe winst leek af te stevenen.
Op slag van rust was daar echter de van PEC Zwolle overgekomen Jeroen Ketting, die door zwak verdedigen van Montfoort zijn ploeg weer in de race terug bracht.
Na rust gaf de wedstrijd een eenzijdig beeld. Het was Quick Boys, dat constant druk zette op het doel van Johan Verkerk, maar de nodige kansen verprutste, waardoor Montfoort voorzichtig mocht hopen op belangrijke punten. Het was echter in de 78e minuut Jeroen Ketting die voor de verdiende gelijkmaker tekende.
De slotfase van de wedstrijd was bijzonder spannen, waarbij Quick Boys aan het langste eind leek te trekken. Een spervuur van hoekschoppen volgde, maar de Montfoortse verdediging kraakte wel, maar brak niet, waardoor uiteindelijk een zwaarbevochten punt in huis gehouden kon worden.
De top 3 verzaakte niet, waardoor Montfoort op een voorlopig 4e plaats belandde. In de komende 2 wedstrijden, tegen de nummer 2 DOVO en de nummer 3 VVA´71 zal duidelijk worden waar Montfoort staat. Of het startsein voor deze belangrijke wedstrijden aankomende zaterdag is , zal moeten blijken, want de vorst zou wel eens spelbreker kunnen zijn.
|