Geplaatst op:10-02-2013 Bijgewerkt op:10-02-2013 10:43 Bizarre ontknoping bij DOVO - v.v. MontfoortBron: Dick ten HoonteOp voorhand ging de achterban van Montfoort er van uit, dat er weinig eer viel te behalen tegen het favoriete DOVO. Hoewel er slechts 1 punt verschil zat tussen beide ploegen en er thuis met miniem verschil werd gewonnen, had men er weinig vertrouwen in. De pessimisten zouden echter deze middag gelogenstraft worden.
Bij Montfoort ontbrak Wouter Agterberg in de basis, maar verder kon trainer Emanuel Sluijs over een fitte selectie beschikken. Fijn was het om te zien, dat Jelle de Boer na 1 ½ seizoen blessureleed weer aansluiting vond op de bank.
In het eerste kwartier van de eerste helft waren er mogelijkheden voor de thuisploeg om op voorsprong te komen. Er werd echter slordig met de kansen omgegaan, zodat Montfoort ongeschonden de eerste stormlopen overleefde.
Daarna kreeg Montfoort steeds meer greep op de wedstrijd. Er werd vroeg gestoord en de thuisploeg kreeg weinig ruimte in de opbouw. Daarbij kwam ook nog, dat trainer Peter Visee al vroeg in de wedstrijd 2 verdedigers moest vervangen, waardoor de onrust toenam.
In de 27e minuut was het dan ook raak, toen Denny van Loen plotseling uit de kluts de bal voor zijn voeten kreeg en beheerst in het lege doel schoot. Ook na de openingstreffer draaide het bij de thuisploeg voor geen meter en kreeg Montfoort zelfs kansen om zelfs al voor de rust de wedstrijd te beslissen.
Was het kunstgras nog groen, na rust dwarrelden de sneeuwvlokken gestaag naar beneden en na een kwartier spelen gaf aanvoerder De Vlieger al aan scheidsrechter De Winter aan, dat verder spelen onverantwoord was. De tot dan toe goed fluitende De Winter negeerde het advies en liet doorspelen.
In deze fase kraakte Montfoort onder de aanhoudende druk van de thuisclub, maar bezweek niet. In de slotfase kwam DOVO met 10 man te spelen toen Jeffrey Arends zich in de 16 meter te opzichtig liet vallen en “beloond “werd met een gele kaart. Eerder was hij ook al beboet en kon dus vertrekken richting kleedkamer.
In deze fase werden de weersomstandigheden er niet beter op. Ook trainer Visee maakte met woord en gebaar duidelijk, dat verder spelen geen enkele zin had, maar ook nu oordeelde de scheidsrechter anders.
Toen in de 84e minuut Bilal Laoikili de thuisploeg de definitieve slag toebracht leek het slechts een kwestie van uitspelen. Eerst lag het spel nog even stil vanwege een eerdere overtreding op Joost van Apeldoorn, maar daarna floot scheidsrechter De Winter alsnog voor de hervatting. Plotseling klonk daar in de 88e minuut een fluitsignaal, waarbij iedereen ervan uitging, dat de wedstrijd gespeeld was.
De speaker meldde echter, dat de wedstrijd in de 88e minuut was gestaakt. Reden: de lijnen waren niet meer zichtbaar. Daarbij zou nog 5 minuten blessuretijd geteld worden.
Wanneer deze 7 minuten gespeeld gaan worden was direct na afloop van de wedstrijd nog niet duidelijk. Voor deze 7 minuten moet Montfoort wel weer afreizen naar DOVO en de vraag is natuurlijk ook wat er met de tijdens de wedstrijd gegeven kaarten gebeurt. Kortom; met deze beslissing om de wedstrijd 2 minuten voor tijd te staken, terwijl dit in een eerder stadium had moeten gebeuren, zijn er heel wat problemen gecreëerd, wat totaal niet nodig was.
Dat neemt echter niet weg, dat Montfoort een puike wedstrijd heeft gespeeld en de pessimisten in het ongelijk heeft gesteld. Hoewel het nog niet op de ranglijst te zien is, staat Montfoort virtueel nu met VVA’71 op een gedeelde 2e plaats en daar mag de ploeg van trainer Emanuel Sluijs bijzonder trots op zijn. De polonaise voor het carnaval werd dan ook al in de bus ingezet.
|
Meer berichten in deze categorie:
Verslag polsstokverspringen 28 juni in Linschoten (30-06-2025)
Verslag polsstokverspringen Polsbroekerdam 21 juni (23-06-2025)
Verslag polsstokverspringen Vlist 14-6-2025 (16-06-2025)
Zegvelds kampioenschap polsstokverspringen (26-05-2025)
Verslag polsstokverspringen Linschoten 17 mei (19-05-2025)
Hollands Damesrecord bij 50-jarig jubileum Polsstokkerdam (12-05-2025)
Polsstokverspringseizoen 2025 start op 10 mei in Polsbroekerdam (09-05-2025)
Avond4daagse in Utrecht dit jaar extra feestelijk (07-05-2025)
VV Linschoten kampioen (07-05-2025)
Stichting het Gehandicapte Kind roept Utrechters op: wandel mee tijdens de Mega Wandel Marathon (17-04-2025)
Gemeenten: 15 procent meer geld voor sport (13-02-2025)
OldStars project Tafeltennisvereniging De Schans (05-12-2024)
Succesvolle SportSpullenBeurs wordt herhaald: vrijdag 22 en zaterdag 23 november (19-11-2024)
Grote Clubactie haalt dit jaar bedrag op van ongekend niveau (14-11-2024)
Binnenkort inschrijven voor de curlingcompetitie (15-10-2024)
Wereldkampioene komt naar Nacht van Woerden (14-10-2024)
Tafeltennis: Kick-off van Bettine Vriesekoop 30 oktober (30-09-2024)
TTV De Schans heeft een nieuwe voorzitter (26-09-2024)
Knopenbad Fun Triatlon (08-09-2024)
Wedstrijdverslag van het Nederlands Kampioenschap in Polsbroekerdam (04-09-2024)
Fietsevenement De Boer Op in Cothen (29-08-2024)
Polsstokseizoen nadert haar (anti-)climax (26-08-2024)
Hidde van Dam blinkt uit bij Hollands Kampioenschap in Vlist (19-08-2024)
Hollands Kampioenschap Polsstokverspringen 17-8 in Vlist (12-08-2024)
|