StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:28-02-2011
Bijgewerkt op:28-02-2011 18:08

Linschoten zet Rijnstreek simpel aan de kant

Bron: Pieter Ooms
  

Met de 2-6 overwinning op Rijnstreek heeft Linschoten drie heel belangrijke punten gepakt. In Nieuwerbrug werd de rust bereikt met een 1-3 voorsprong. In de tweede helft kon de score gestaag worden uitgebreid door de Linschotenaren. 

Linschoten probeerde vanaf de eerste minuut de thuisploeg onder druk te zetten en dit resulteerde al vroeg in de wedstrijd tot enkele scoringskansen. Een schot van Moussa Harmachi miste op een haar na het doel en ook Niels de Jong was in de openingsfase dicht bij een treffer, maar zijn puntertje verdween voorlangs.

De doelman van Rijnstreek moest in minuut tien voor het eerst echt in actie komen op een schot van Harmachi. Tot zijn opluchting verwerkte hij de inzet met medewerking van de lat tot een hoekschop. 

Volkomen tegen de verhouding in was het de thuisploeg die bij de allereerste uitval doel trof. Na een sprintduel was aanvoerder Vincent van Eijk genoodzaakt zijn directe tegenstander een halt toe te roepen. De daaropvolgende vrije trap werd door de muur van richting veranderd, waardoor Linschoten-doelman Ankone kansloos was; 0-1. 

Enigszins geschrokken van de achterstand werd het spel hervat. Rijnstreek - dat voetballend aardig heeft moeten inleveren - probeerde keer op keer zo snel mogelijk hun spitsen in te spelen en te gokken op hun opvliegingen. Linschoten daarentegen probeerde vooral via de vleugels gevaarlijk te worden, maar de nauwkeurigheid in de laatste pass ontbrak. Tot tien minuten voor het rustsignaal kon de thuisploeg dan ook relatief gemakkelijk overeind blijven. 

Het druk zetten op de Nieuwerbrugse verdediging leverde in de 35ste minuut van de wedstrijd de gelijkmaker op. Fabian Savert en Niels de Jong stormden beiden op de centrale verdediger van Rijnstreek af toen hij moeite had om de bal onder controle te krijgen. Via de kluts eindigde hij in de voeten van de laatstgenoemde. Met een bekeken schuiver in de korte hoek tekende De Jong voor zijn derde treffer in evenveel duels. 

Deze gelijkmaker bleek het een startsignaal van een stormachtige fase waarin Linschoten nog tweemaal het doel wist te vinden. Na goed terugleggen kon de inkomende Peter van Zoest het doel onder vuur nemen. Zijn schot werd nog wel afgeremd door een tegenstander, maar de ervaren sluitpost moest het antwoord schuldig blijven. Via de lat eindigde de bal in het zijnetje; 1-2. 

Een paar minuten later was het feest compleet toen Fabian Savert namens Linschoten de derde goal van de middag voor zijn rekening nam. Uitblinker Senol Demirbas veroverde de bal op het middenveld en gaf hem in de loop mee aan de rechtsbuiten. Savert kreeg alle ruimte van diens opponent om aan te leggen en kon simpel de marge naar twee doelpunten tillen; 1-3. In een tijdsbestek van tien minuten waren de rollen op het veld compleet omgekeerd. 

Ook in de tweede helft bleef de storm van Linschotense aanvallen aanhouden. Drie minuten na de hervatting was het alweer prijs voor de gasten. Ditmaal was Moussa Harmachi het eindstation van een vlotlopende aanval. Maarten van der Meer bereikte Fabian Savert in het strafschopgebied. De uitkomende keeper noopte de rechtsbuiten tot het geven van een stiftbal die bij de tweede paal door de aanvallende middenvelder in het lege doel worden binnengetikt; 1-4. 

Met de snelle treffer leek het verzet van de thuisploeg gebroken en de wedstrijd gelopen. Echter een polletje bracht Rijnstreek weer het nodige vertrouwen in een goede afloop en een doelpunt op. Bij een terugspeelbal maaide de altijd zo betrouwbare Ankone volledig onder de bal door. De jagende Rijnstreek-aanvaller probeerde met een sliding voor een treffer te zorgen. Die inzet kon de Linschotense goalie nog pareren, maar in de rebound moest hij zich alsnog gewonnen geven; 2-4. 

De Nieuwerbruggers pakten deze treffer aan om achterin één op één te gaan spelen en hun grootste verdediger in de voorste linie te plaatsen. Echt bijzonder grote kansen leverde dit niet op en het was dan ook wachten op het moment dat Linschoten gebruik zou maken van de ruimte.

Het was uiteindelijk een individuele actie van Niels de Jong die de Linschotenaren in veilige haven bracht. Hij passeerde twee rood-zwarte verdedigers in het strafschopgebied en net wanneer hij de trekker van dichtbij over kon halen, bracht een Rijnstreker hem onreglementair ten val. Clubtopscorer Moussa Harmachi nam zijn verantwoordelijk en schoot vanaf elf meter onberispelijk binnen; 2-5. 

Het slotakkoord van de wedstrijd kwam op naam van Elyesa Kurt. Na een snelle omschakeling konden enkele Linschoten-spelers oprukken naar het vijandelijke doel. De onverzettelijke Senol Demirbas behield het overzicht en gaf de Turkse middenvelder het doelpunt op een presenteerblaadje. Vanaf de rand van het strafschopgebied kon Kurt de bal in de verre hoek plaatsen en hiermee de eindstand van 2-6 op het scorebord zetten.

  



Meer berichten in deze categorie:
Polsstokverspringseizoen 2025 start op 10 mei in Polsbroekerdam (09-05-2025)
VV Linschoten kampioen (07-05-2025)
Stichting het Gehandicapte Kind roept Utrechters op: wandel mee tijdens de Mega Wandel Marathon (17-04-2025)
Gemeenten: 15 procent meer geld voor sport (13-02-2025)
OldStars project Tafeltennisvereniging De Schans (05-12-2024)
Succesvolle SportSpullenBeurs wordt herhaald: vrijdag 22 en zaterdag 23 november (19-11-2024)
Grote Clubactie haalt dit jaar bedrag op van ongekend niveau (14-11-2024)
Binnenkort inschrijven voor de curlingcompetitie (15-10-2024)
Wereldkampioene komt naar Nacht van Woerden (14-10-2024)
Tafeltennis: Kick-off van Bettine Vriesekoop 30 oktober (30-09-2024)
TTV De Schans heeft een nieuwe voorzitter (26-09-2024)
Knopenbad Fun Triatlon (08-09-2024)
Wedstrijdverslag van het Nederlands Kampioenschap in Polsbroekerdam (04-09-2024)
Fietsevenement De Boer Op in Cothen (29-08-2024)
Polsstokseizoen nadert haar (anti-)climax (26-08-2024)
Hidde van Dam blinkt uit bij Hollands Kampioenschap in Vlist (19-08-2024)
Hollands Kampioenschap Polsstokverspringen 17-8 in Vlist (12-08-2024)
Wedstrijdverslag 10 augustus Kockengen (12-08-2024)
Polsstokspringen Linschoten 27-7 (29-07-2024)
Wedstrijd Kaasboerderij Van Eijk te Vlist, 24-7 (29-07-2024)
Wedstrijdverslag Zegvelds Kampioenschap (15-07-2024)
Openbare bekendmakingen op website gemeente Montfoort (09-07-2024)
Wedstrijdverslag om de Jeva Bokaal zaterdag 29 juni 2024 (01-07-2024)
Wedstrijdverslag Vlist 22 juni 2024 (24-06-2024)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Tussen 12 en 2 met Kees en Dre


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025