Geplaatst op:15-11-2009 Bijgewerkt op:15-11-2009 13:02 Montfoort laat Sportlust met lege handen achterBron: Dick ten HoonteVorig seizoen speelden beide ploegen een wedstrijd tegen elkaar, die bestempeld werd als promotie voor het amateurvoetbal. De in redelijk grote getale opgedraafde toeschouwers hoopten opnieuw op een spannende pot voetbal.
De situatie was ditmaal echter anders. Moest Montfoort vorig seizoen vechten voor elk punt en streed Sportlust lange tijd voor promotie naar de hoofdklasse, dit seizoen zijn beide ploegen elkaars concurrent in de middenmoot. Afgelopen zaterdag was voor beide ploegen winnen cruciaal om aansluiting te houden bij de top.
De eerste minuten van de wedstrijd waren duidelijk voor Sportlust’46. Montfoort moest in verdedigend opzicht alle zeilen bijzetten zonder dat er echt grote kansen kwamen voor de thuisploeg.
Met de welbekende vechtlust van dit seizoen slaagde de ploeg van Marinus Dijkhuizen er al vrij snel in om onder de druk uit te komen en ging er steeds meer dreiging uit van Montfoortzijde.
Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de beste kans voor Montfoort was. Het was een prima genomen vrije trap van Gerben Drost, die buiten bereik van de iets te ver voor zijn doel geposteerde doelman Haringsma op de paal belandde, waarna de terugspringende bal door Erwin v.d. Klis voorlangs werd geschoten.
Het grootste deel van de 1e helft stond van beide kanten echter vol van verkeerde passes en opvallend was ook, dat veelal de lange bal gehanteerd werd, die door de straffe wind gedragen werd en voor de aanvallers nauwelijks te belopen viel.
De 2e helft kreeg het publiek een feller Montfoort te zien, waardoor Sportlust’46 nauwelijks meer toekwam aan echt aanvallen. Montfoort leek de wedstrijd steeds meer in zijn greep te hebben, maar het was een doelpunt dat ontbrak.
Na 15 minuten in de 2e helft kwam Bart Roelofs in het veld voor Erwin v.d. Klis waardoor er aan de rechterkant meer druk op de Woerdense verdediging kwam.
Een kwartier voor tijd was een overtreding de aanleiding voor de eindstand. Even buiten de 16 meter plaatste Joost van Apeldoorn de bal prima richting kruising, waarna de terugketsende bal een prooi was voor Bart Roelofs.
Vanaf dat moment kreeg het elftal van trainer Koos van Zoest in de gaten, dat ze de afwachtende houding overboord moesten gooien. Hierdoor ontstond wel ruimte voor Montfoort en het was dat Bart Roelofs en de voor Gerben Drost ingevallen Max Verweij hun inzet niet met een doelpunt bekroond zagen, anders was de wedstrijd al in een veel eerder stadium beslist.
Door het uitblijven van meer doelpunten bleef het tot in blessuretijd spannend. De voorwaartsen van Sportlust’46 wisten in de slotfase nauwelijks een gericht schot op doelman Verkerk af te vuren, waardoor Montfoort onder aanvoering van het verdedigingsduo Barend Schrijvers en Jeroen de Vlieger fier overeind bleef.
Hoewel de wedstrijd duidelijk geen schoonheidsprijs verdiende en het nivo vooral in de 1e helft tot een bedenkelijk peil zakte lag Montfoort daar geen moment wakker van. Immers de 3 punten gingen mee naar huis en voorlopig doet de ploeg volledig mee om één van de ereprijzen.
Duidelijk werd echter opnieuw, dat de ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen voor niemand bang hoeft te zijn .
|
Meer berichten in deze categorie:
Wielrenster Ellen van Dijk zet punt achter carriere (30-07-2025)
Wedstrijdverslag Hoffman DME Techniek Bokaal Vlist 26 juli 2025 (28-07-2025)
Doornburgh bokaal wordt ingehaald op dinsdag 22 juli (21-07-2025)
Verre sprongen in Zegveld onder zomerse omstandigheden (15-07-2025)
Wedstrijdverslag Tweekamp polsstokverspringen (07-07-2025)
Verslag polsstokverspringen 28 juni in Linschoten (30-06-2025)
Verslag polsstokverspringen Polsbroekerdam 21 juni (23-06-2025)
Verslag polsstokverspringen Vlist 14-6-2025 (16-06-2025)
Zegvelds kampioenschap polsstokverspringen (26-05-2025)
Verslag polsstokverspringen Linschoten 17 mei (19-05-2025)
Hollands Damesrecord bij 50-jarig jubileum Polsstokkerdam (12-05-2025)
Polsstokverspringseizoen 2025 start op 10 mei in Polsbroekerdam (09-05-2025)
Avond4daagse in Utrecht dit jaar extra feestelijk (07-05-2025)
VV Linschoten kampioen (07-05-2025)
Stichting het Gehandicapte Kind roept Utrechters op: wandel mee tijdens de Mega Wandel Marathon (17-04-2025)
Gemeenten: 15 procent meer geld voor sport (13-02-2025)
OldStars project Tafeltennisvereniging De Schans (05-12-2024)
Succesvolle SportSpullenBeurs wordt herhaald: vrijdag 22 en zaterdag 23 november (19-11-2024)
Grote Clubactie haalt dit jaar bedrag op van ongekend niveau (14-11-2024)
Binnenkort inschrijven voor de curlingcompetitie (15-10-2024)
Wereldkampioene komt naar Nacht van Woerden (14-10-2024)
Tafeltennis: Kick-off van Bettine Vriesekoop 30 oktober (30-09-2024)
TTV De Schans heeft een nieuwe voorzitter (26-09-2024)
Knopenbad Fun Triatlon (08-09-2024)
Wedstrijdverslag van het Nederlands Kampioenschap in Polsbroekerdam (04-09-2024)
|