StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:21-05-2009
Bijgewerkt op:21-05-2009 20:13

Pak slaag voor Har-Mon-ie.

Bron: Kees van Rooijen
  

In de laatste wedstrijd tegen de schakers uit IJsselstein stond er voor beide partijen niets meer op het spel. De schakers van Har-Mon-ie gingen als gevolg van afzeggingen met een fantasieopstelling van start en hadden kennelijk een vakantiegevoel. De gevolgen waren dramatisch.

 

De eerste nederlaag kwam van bord 5 waar Kock Versteeg niet goed oplette en in een goed speelbare stelling een dame weggaf. 0-1.

 

De tweede nul kwam van bord 7. Gert-Jan Veldhuijsen kwam na het afruilen van de stukken in een eindspel terecht met paard en pionnen, waarin zijn tegenstander de verste vrijpion had.

Gert-Jan deed zijn uiterste best om de pionnen te stoppen, maar toen zijn tegenstander op de andere vleugel ook een vrijpion creëerde, was het snel afgelopen. 0-2.

 

Piet Boere aan bord 4 deed het niet veel beter. In de opening raakte hij een pion achter en kreeg een moeilijke stelling. Tot overmaat van ramp ruilde hij ook nog in de verkeerde volgorde af en verloor een stuk. 0-3.

 

Aan bord 2 deed Bert Burggraaff het beter. Ondanks dat de opening stroef verliep, kwam ging hij met licht voordeel het middenspel in. Met lopers van gelijke kleur en een gesloten pionnenformatie had zijn tegenstander echter moeite om de balans in evenwicht te houden. ½ - 3½.

 

Bij bord 6 liep het volledig uit de hand. Kees van Rooijen had een overwegende stelling en stond al een pion en de kwaliteit voor, toen hij door slordig spel het voordeel grotendeels verspeelde. Door een tweede blunder gaf hij ook een toren weg en hij had alsnog gemakkelijk remise kunnen maken, maar die kans liet hij ook lopen. ½ - 4½.

 

Jan van Leeuwen verkeek zich aan bord 8 op de stelling. Hoewel er weinig aan de hand leek slaagde zijn tegenstander erin om door de pionformatie heen te breken. Jan ruilde zijn toren voor een loper en een pion om de opmars af te stoppen, maar kon op den duur een promotie toch niet verhinderen. ½ - 5½.

 

Invaller aan bord was Jan Tuls. In het eindspel van paard en toren tegen loper en toren hadden beide spelers een ver opgerukte vrijpion, maar de tegenstander van Jan stond veel actiever.

Met een pionnenaanval op de vijandelijke koning begon Jan een wanhoopsoffensief, maar toen zijn tegenstander de aanval neutraliseerde, gaf Jan op. ½- 6½.

 

Ook teamleider Klaas Veldhuijsen aan het eerste bord was niet in vorm.

In een weliswaar lastig eindspel stond hij duidelijk iets beter. Hij taxeerde een pionoffer niet goed en kwam zo een pion achter zonder enige compensatie.

Met een zetherhaling forceerde zijn tegenstander remise, zodat Har-Mon-ie met 1-7 de grootste nederlaag uit zijn historie incasseerde.

  



Meer berichten in deze categorie:
Fierljepper Germ Terpstra steelt de show op de NFM (04-08-2025)
Wielrenster Ellen van Dijk zet punt achter carriere (30-07-2025)
Wedstrijdverslag Hoffman DME Techniek Bokaal Vlist 26 juli 2025 (28-07-2025)
Doornburgh bokaal wordt ingehaald op dinsdag 22 juli (21-07-2025)
Verre sprongen in Zegveld onder zomerse omstandigheden (15-07-2025)
Wedstrijdverslag Tweekamp polsstokverspringen (07-07-2025)
Verslag polsstokverspringen 28 juni in Linschoten (30-06-2025)
Verslag polsstokverspringen Polsbroekerdam 21 juni (23-06-2025)
Verslag polsstokverspringen Vlist 14-6-2025 (16-06-2025)
Zegvelds kampioenschap polsstokverspringen (26-05-2025)
Verslag polsstokverspringen Linschoten 17 mei (19-05-2025)
Hollands Damesrecord bij 50-jarig jubileum Polsstokkerdam (12-05-2025)
Polsstokverspringseizoen 2025 start op 10 mei in Polsbroekerdam (09-05-2025)
Avond4daagse in Utrecht dit jaar extra feestelijk (07-05-2025)
VV Linschoten kampioen (07-05-2025)
Stichting het Gehandicapte Kind roept Utrechters op: wandel mee tijdens de Mega Wandel Marathon (17-04-2025)
Gemeenten: 15 procent meer geld voor sport (13-02-2025)
OldStars project Tafeltennisvereniging De Schans (05-12-2024)
Succesvolle SportSpullenBeurs wordt herhaald: vrijdag 22 en zaterdag 23 november (19-11-2024)
Grote Clubactie haalt dit jaar bedrag op van ongekend niveau (14-11-2024)
Binnenkort inschrijven voor de curlingcompetitie (15-10-2024)
Wereldkampioene komt naar Nacht van Woerden (14-10-2024)
Tafeltennis: Kick-off van Bettine Vriesekoop 30 oktober (30-09-2024)
TTV De Schans heeft een nieuwe voorzitter (26-09-2024)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Hollands op z'n best


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025