
|
 |
Geplaatst op:20-09-2005 Bijgewerkt op:20-09-2005 17:43 montfoort 1e UVL gemeente West-Utrecht
| Montfoort eerste UVL-gemeente in West Utrecht
Verkeerswethouder dhr. Jonkers en ROV-Utrecht voorzitter dhr. Mik ondertekenen convenant verkeersveiligheid in Montfoort op 22 september 2005.
Op 22 september om circa 10.30 uur ondertekenen wethouder dhr Jonkers van verkeer en dhr Mik, voorzitter ROV-Utrecht het convenant waardoor de gemeente Montfoort de eerste UVL-gemeente in West Utrecht wordt. Met deze ondertekening laat de gemeente zien dat het haar ernst is met het verbeteren van de verkeersveiligheid van de schoolgaande jeugd in de gemeente Montfoort. De ondertekening vindt plaats in de Howibloschool, G. van Damstraat 83a te Montfoort. Deze school krijgt op dezelfde dag het Utrechts Verkeersveiligheidslabel uitgereikt.
Het convenant bevat de afspraak die de gemeente Montfoort en het ROV-Utrecht maken over de samenwerking rond het Utrechts Verkeersveiligheidslabel. De gemeente Montfoort verplicht zich de basisscholen die aan het UVL project deelnemen te steunen middels een structureel bedrag (de hoogte daarvan bepaalt de gemeente) op de begroting en door middel van het instellen van een verkeerswerkgroep. Door de verkeerswerkgroep kan de gemeente de deelnemende scholen steunen in hun samenwerking en het project in zekere mate regisseren. De looptijd van het convenant is gelijk aan de zittingsduur van de raad en het college.
Het ROV-Utrecht draagt zorg voor de inhoudelijke ondersteuning van de deelnemende scholen. De UVL-adviseur bezoekt daartoe de individuele scholen, helpt de werkgroep met het actieplan en beantwoordt i.s.m. het UVL-team de vragen. Ook kan zij de gemeentelijke werkgroep van advies dienen. Tevens verplicht het ROV-Utrecht zich tot subsidiëren van lespakketten voor scholen en verzorgt het de publiciteit in samenwerking met de gemeente.
Utrechts Verkeersveiligheidslabel Om het belang van verkeerseducatie te benadrukken heeft het ROV-Utrecht samen met de provincie en het Bestuur Regio Utrecht een apart label in het leven geroepen. Het UVL is een kwaliteitskeurmerk voor scholen die verkeersveiligheid een vaste plaats geven in hun schoolbeleid. Want kinderen zijn de meest kwetsbare verkeersdeelnemers. Spelend in het drukke verkeer zijn zij zich vaak niet bewust van de gevaren in het verkeer. Ouders, school, en gemeente kunnen veel doen om de veiligheid van kinderen in het verkeer te vergroten, voor nu en in de toekomst. Door ze te leren over de gevaren, door ze te laten oefenen, door de routes tussen school en huis zo veilig mogelijk te maken, én natuurlijk: door het goede voorbeeld te geven.
Dit label wordt toegekend aan basisscholen die zich inzetten voor verkeerseducatie en daarbij voldoen aan een aantal criteria. Te denken is dan aan structurele aandacht voor verkeersonderwijs in alle groepen, inzet van verkeersouders, een veilige schoolomgeving en oefening in de praktijk. De Howibloschool is de 1e school in de gemeente Montfoort die het label verdient.
|
Meer berichten in deze categorie:
Dijkverbetering tussen Montfoort en Hekendorp gaat van start (08-05-2026)
Aankondiging eerste wedstrijd 2026 Polsstokverspringen 9 Mei (08-05-2026)
Grote verkeershinder regio Utrecht: weekendafsluitingen A2 en A12 (28-04-2026)
Lintjes in Montfoort (24-04-2026)
Stop op nieuwe stroomaansluitingen in groot deel provincie (24-04-2026)
Rode Kruis verwacht toename mensen in voedselnood door stijgende prijzen (24-04-2026)
Wereldwijde politieacties tegen DDoS (17-04-2026)
Tweede aanhouding in onderzoek brandstichting man in rolstoel (17-04-2026)
Aantal woninginbraken in Montfoort met 50 procent toegenomen (14-04-2026)
Woning in Montfoort overvallen, bewoner geslagen (08-04-2026)
Politie houdt verdachten beroving in Nieuwegein aan (08-04-2026)
Onderzoek naar bankhelpdeskfraude leidt tot acht aanhoudingen in het noorden van het land (08-04-2026)
Twee weekendafsluitingen A12 (08-04-2026)
Persbericht Jom Hasjoa herdenking 14 april 2026 (08-04-2026)
VVD, Progressief Akkoord en SGP starten coalitie-onderhandelingen (08-04-2026)
GGD regio Utrecht biedt een nieuw, gratis webinar voor aanstaande ouders (03-04-2026)
Verdachte aangehouden voor schietincident Schoonhoven (27-03-2026)
A2: 6 weekenden groot onderhoud tussen knooppunten Everdingen en Oudenrijn (27-03-2026)
Tekort aan spoorpersoneel dreigt: meer storingen en vertragingen op komst (20-03-2026)
Politiemedewerker slachtoffer bij schietincident Schoonhoven (20-03-2026)
Ondernemer in Montfoort 534 euro meer kwijt aan diesel (17-03-2026)
Grote wegwerkzaamheden rond Utrecht zorgen komende maanden voor verkeershinder (13-03-2026)
De Utrechtse Heuvelrug onder de aandacht van miljoenen door recreatiecampagnes (13-03-2026)
Green Energy Day Utrecht: 23 maart 2026, de dag dat de duurzame energie op is (13-03-2026)
|
 |

| Reclame | |
 |
|
|
|