StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:09-03-2018
Bijgewerkt op:09-03-2018 10:54

Aanhouding verdachte oplichting dankzij digitaal opkopersregister

Bron: Politie.nl
  

Dankzij het vorig jaar door de gemeente Woerden ingevoerde Digitaal Opkopersregister heeft de politie afgelopen maand een man kunnen aanhouden die ervan wordt verdacht bedrijven voor duizenden euro’s te hebben opgelicht. De 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats werd op 6 februari in Woerden aangehouden omdat hij bij een opkoper in Woerden diverse gereedschappen had ingeleverd die hij met een smoes had verkregen.

De verdachte deed zich in een aantal gevallen voor als een medewerker van een bedrijf en schafte op rekening diverse elektrische gereedschappen aan, zoals accuboren en zaagmachines. Deze werden echter nooit betaald. Datzelfde deed hij voor zijn eigen bedrijf. Bedrijven in Amsterdam, Leusden, Lopik, Nieuwegein, Utrecht en Putten werden zo in de periode van januari tot november 2017 voor in totaal ruim 34.000 euro opgelicht.

Digitaal Opkopersregister
Enkele gereedschappen maakte de verdachte te gelde door ze bij een opkoper in Woerden aan te bieden. Daardoor liep hij tegen de lamp. De politie kwam de man op het spoor tijdens controle van het Digitaal Opkopers register. De gemeente Woerden heeft in 2017 het Digitaal Opkopersregister verplicht gesteld. Alle opkopers in Woerden moeten hierin de goederen die zij opkopen registreren.

Splinternieuw gereedschap
Zowel de gemeente als de politie kunnen dit register op afstand controleren. Bij controle van het register viel het een agent van de Politie Woerden op dat op dezelfde persoon in november 2017 meerdere spiksplinternieuwe gereedschappen inleverde bij de Woerdense opkoper. Nader onderzoek leidde tot de verdachte.

Verdere vervolging
Enkele van de in Woerden aangeboden gereedschappen zijn nog aangetroffen en in beslag genomen. De rest was al doorverkocht. Wat er met de overige gereedschappen is gebeurd, is niet helder geworden. De verdachte is na verhoor heengezonden. Tegen hem wordt dossier opgemaakt, dat wordt ingezonden naar het openbaar ministerie voor beslissing over verdere vervolging.

Zelf checken?
Particulieren kunnen zelf checken of hun aankoop mogelijk gestolen is. Soms is een aanbieding te mooi om waar te zijn. Check bij twijfel het serienummer van het artikel via Stopheling.nl of via de app Stop heling. De database wordt dagelijks geüpdatet en bevat de serienummers van alle goederen die sinds 1 januari 2010 bij de politie als gestolen staan geregistreerd.

 

  



Meer berichten in deze categorie:
Aanhoudingen en doorzoekingen in drugsonderzoek IJsselstein (22-07-2025)
Dienst Toeslagen wijst 200.000 huishoudens op hun mogelijke recht op zorgtoeslag voor 2024 (18-07-2025)
Droogteoproep: gras niet sproeien met grondwater (15-07-2025)
Expo 650 jaar Oude Stadhuis (15-07-2025)
Aanbod huurwoningen in Nederland daalt met ruim 38% (11-07-2025)
Huizenprijzen provincie Utrecht stijgen met 7,4 procent (11-07-2025)
Zoet water naar West Nederland om verzilting te voorkomen (04-07-2025)
Prijsverschil aan de pomp: in Utrecht tot 21 euro verschil voor een volle tank (04-07-2025)
Alertheid agenten leidt tot snelle aanhoudingen (27-06-2025)
Juni Chipmaand zaterdag 28 juni a.s. in Montfoort (20-06-2025)
Informatieavond waterpeilen omgeving Montfoort (19-06-2025)
In de eerste vier maanden van dit jaar minder inbraken in Utrecht (18-06-2025)
Start bouw nieuw hospice Mantelmeeuw nu echt in zicht (17-06-2025)
Hier staan de productiefste flitspalen van Utrecht (17-06-2025)
Belasting van mantelzorgers neemt toe in regio Utrecht (17-06-2025)
Vertraging stroomnet raakt provincie Utrecht hard (12-06-2025)
N419 bij Harmelen 10 dagen afgesloten (12-06-2025)
Huizenprijzen in bijna alle gemeenten hoger (06-06-2025)
Huurders boos over schrappen huurbevriezing (06-06-2025)
Personeel van NS staakt vrijdag 6 juni in regio Midden (03-06-2025)
Vredes Express groot succes (03-06-2025)
Capaciteit zoetwateraanvoer bij droogte verdubbeld (29-05-2025)
Bijzonder middeleeuws Zwaard van Linschoten overgedragen aan Rijksmuseum van Oudheden (28-05-2025)
Regen lost neerslagtekort niet op (23-05-2025)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Op de hollandse toer


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025