MONTFOORT – Vanavond (25 mei) heeft er korte tijd brand gewoed in een schoorsteen van een woning aan het Fonteinkruid te Montfoort. De brandweer had de brand zeer snel onder controle.
Omstreeks 1940 uur werd brandweer Montfoort en de ladderwagen van brandweer IJsselstein opgeroepen voor een schoorsteenbrand. Ter plaatse bleek dat de bewoner bemerkte dat zijn kachel niet normaal brandde en omdat hij dat niet vertrouwde heeft hij 112 gebeld. Op advies van de centralist heeft de man zijn kachel al uitgemaakt door zand op het vuur te gooien.
De brandweer heeft de schoorsteen goed geveegd en gecontroleerd. Omdat de brandweer goed bij de schoorsteen kon komen is de ladderwagen niet ingezet. De schade is beperkt. Tijdens de brand is zowel het Fonteinkruid als de Bovenkerkweg afgesloten geweest.