StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:27-02-2012
Bijgewerkt op:27-02-2012 11:31

De gemeente Montfoort wil aan hun huisartsen verdienen

Bron: Huisartsenpraktijk Montfoort
  

Sinds de opening van het Medisch Centrum aan het Hofplein eind 2008 hebben de drie huisartsenpraktijken van Montfoort alle drie een parkeerplaats op de parkeerterrein vóór het Medisch Centrum.

De gemeente Montfoort heeft in de laatste raadsvergadering in februari besloten dat de huisartsen  365 euro per parkeerplaats per jaar moeten gaan betalen. Het college had het voorstel gedaan dat ze 100 euro per plaats moesten betalen ( excl btw) , maar de raad heeft, onder aanvoering van de VVD , besloten tot het hogere bedrag.  De huisartsen moesten al 300 euro per jaar betalen, waar een bezwaar tegen aangetekend was in 2010, maar nog steeds geen reactie op gekomen is.

De burgemeester heeft ook een eigen parkeerplaats, voor het lage bedrag, vlakbij het gemeentehuis, omdat hij de auto snel nodig heeft met calamiteiten. Daarnaast zullen een aantal ambtenaren een ontheffing krijgen. De rest van het Hofplein wordt een blauwe zone en bewoners kunnen voor 100 euro een kaart krijgen waarmee ze in de blauwe zone kunnen parkeren zonder een vaste plaats.

De reden dat de raad het  besluit heeft genomen de huisartsen € 365 te laten betalen is omdat de raad, in tegenstelling tot het college, de huisartsen ziet als een commercieel bedrijf

De huisartsen zijn het hier niet mee eens. Ze hebben geen commercieel bedrijf. De tarieven voor hun werkzaamheden zijn door de overheid  vastgesteld en ze kunnen daar niets aan veranderen. De huisartsen van Nederland hebben zelfs een korting van 98 miljoen gekregen op hun inkomen dit jaar en krijgen waarschijnlijk een korting van 180 miljoen volgend jaar.

We zijn een hulpverlenende instantie.  Een  parkeerplaats bij het Medisch Centrum is nodig omdat we voor ons werk de auto nodig hebben en soms heel erg snel nodig hebben. De huisartsen kunnen iedere dag met calamiteiten te maken hebben. Een aantal huisartsen doen nog zelf bevallingen en ook dan kan het nodig zijn snel bij de mensen thuis te zijn. Bij een noodgeval of bevalling gaan we met 2 zware tassen op pad.  

Bij een (medische) ramp wordt er overigens ook verwacht dat de coördinatie komt van enkele huisartsen (GOHR).

Mevrouw Driessen van de VVD is het er overigens helemaal mee eens dat deze parkeerplaatsen voor de huisartsen noodzakelijk zijn.

Wij snappen daarom niet waarom  we (voor een noodzakelijke plek)  een prijs moeten betalen die ook niet in lijn is met wat andere gemeenten rekenen voor een parkeerplaats voor een huisarts.

In omliggende gemeenten hoeven de huisartsen niets te betalen voor hun parkeerplaatsen en in de grote steden betalen ze eenmalig een bedrag of een paar euro’s per jaar voor onderhoud van de parkeerplaatsen.

De huisartsen hebben daarom besloten af te zien van hun eigen parkeerplaatsen als ze daarvoor (dit bedrag) moeten betalen. De auto wordt dan of buiten de blauwe zone geparkeerd óf we komen met de fiets. Indien er calamiteiten ontstaan doordat er (te) laat hulp geboden kan worden aan de bewoners van Montfoort (er zijn ook patiënten in Linschoten), zullen de huisartsen dit ook toeschrijven aan het beleid van de gemeente.

De huisartsen vinden niet dat ze ervoor zijn om de kas van de gemeente te spekken. Het neerzetten van het gebouw hebben ze zelf gefinancierd, zonder enige hulp van de gemeente. Het zou een mooi gebaar van de gemeente Montfoort zijn als het bedrag voor de parkeerplaats heroverwogen en ruim naar beneden bijgesteld wordt.

  






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Ochtendgloren


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025