Zwemverbod bij Strijkviertel in De Meern opgeheven
Bron: Provincie Utrecht
Vanaf 13 september 2011 kan er weer gezwommen worden bij Strijkviertel in De Meern. Het zwemverbod bij Strijkviertel in De Meern is door de provincie Utrecht ingetrokken. De laatste bemonsteringsresultaten tonen aan, dat de hoeveelheid door Blauwalgen (oftewel cyanobacteriën) geproduceerde gifstoffen onder de norm voor een zwemverbod ligt.
Blauwalgen zijn een natuurlijk fenomeen in oppervlaktewater die in sommige gevallen tot overlast kunnen leiden. Waardoor de bacterie zich plotseling snel vermeerdert is vaak onduidelijk.
De provincie Utrecht adviseert om bij twijfel over de waterkwaliteit contact op te nemen met de zwemwatertelefoon van de provincie Utrecht: 030-2582158. Voor de meest recente informatie over zwemwater kunt u kijken op teletekst pagina 725 of op www.provincie-utrecht.nl