
|
 |
Geplaatst op:09-03-2010 Bijgewerkt op:09-03-2010 15:49 SWOM ontvangt € 19.000,- van het Oranje FondsBron: Wilma Houdijk, SWOMSWOM krijgt een bijdrage van € 19.000,- van het Oranje Fonds voor het organiseren van kleinschalige ontmoetingsactiviteiten.
De nieuwe behuizing van de SWOM heeft een prachtige ruimte om kleinschalige ontmoetingsactiviteiten te organiseren. Het 'gewone' verhaal van alledag, de levensinstelling, zingeving, kortom al het levensbeschouwelijke van klein tot groot kan aan de orde komen. Een mensenleven is per slot van rekening zó vol van ervaringen, gevoelens en verandering. De moeite waard om over dit al te spreken. Vanuit de tak “welzijn” is het onze bedoeling de mensen vooral nabij te zijn in hun dagelijkse doen en laten. Dat ieder op een eigen wijze aandacht mag krijgen voor het persoonlijke levensverhaal is van groot belang en is zeer bevorderlijk voor het welzijn/welbevinden in het algemeen.
Vrijwilligers zullen worden getraind om kleine groepen ouderen met levensvragen te begeleiden. Er wordt dan ook gewerkt naar een gesprek met diepgang, gesprekken over de zin van het leven.
Daarnaast zullen er uiteenlopende groepen begeleidt gaan worden zoals rouwbegeleiding, hoe verder na een echtscheiding, omgaan met ziekte.
Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds, op sociaal gebied. Per jaar keert het ongeveer € 24 miljoen uit aan organisaties en projecten in Nederland, de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds betrokkenheid in de samenleving. Door onze steun ontmoeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plaats in de samenleving. Het Oranje Fonds wordt gesteund door de Nationale Postcode Loterij en de Lotto. De Prins van Oranje en Prinses Máxima zijn beschermpaar van het Oranje Fonds.
|
 |

|
|
|