
|
 |
Geplaatst op:27-11-2010 Bijgewerkt op:27-11-2010 09:50 Rabobank Linschoten bestaat 100 jaar!Bron: Saskia van den Brink, redactie RSMHet is alweer een eeuw geleden dat in Linschoten de voorloper van de Rabobank werd opgericht achter in de sigarenwinkel aan de Dorpstraat (Wat nu een woonhuis is gelegen naast Het Wapen van Linschoten en Snelrewaard). De huidige Rabobank bevindt zich sinds 1976 aan de Strick van Linschotenstraat.
Om de inwoners van Linschoten te betrekken bij dit 100-jarig jubileum organiseerde de Rabobank Linschoten een aantal leuke activiteiten voor alle dorpsbewoners. De jongste bewoners kregen o.a. ballonnen uitgereikt tijdens de opening van De Brede Vaart, en er werd bijgedragen aan een programma voor de kinderopvang, de peuterspeelzaal en beide basisscholen. De bewoners van De Lindescote, die niet bij de opening aanwezig konden zijn, kregen in het verzorgingshuis koffie met gebak aangeboden.
De verenigingen en stichtingen in Linschoten ontvingen een eenmalige jubileumbijdrage ter waarde van € 100,-. Ook had de bank nog een bedrag van zo’n € 7.500,- over om te verdelen onder deze verenigingen en stichtingen.
Alle inwoners hadden onlangs bij het huis aan huis blad ‘Op het Dorp’ een leuke attentie gekregen ter ere van het 100-jarig jubileum, en een stembiljet. Op dit stembiljet stonden diverse verenigingen en stichtingen in Linschoten waar de inwoners hun stem op uit konden brengen. Hoe meer stemmen, des te groter de bijdrage aan de clubkas. Vele inwoners gaven hier gehoor aan en leverden hun stembiljetten in bij de Rabobank alwaar nog een kleine attentie klaar lag.
Vrijdag 26 november werd tijdens de jubileumavond voor de verenigingen en stichtingen in De Brede Vaart de uitslag van de stemming bekend gemaakt en werden de cheques overhandigd.
Vele verenigingen en stichtingen gaven gehoor aan deze activiteit en kwamen naar de jubileumavond.
Dhr. Joop Jansen, directeur van de Rabobank reikte de cheques uit en zei dat het in één week tijd nog nooit zo druk was geweest in de bank.
De uitreiking van de cheques werd verdeeld over de avond.
Tussen de diverse uitreikingen was er onder het genot van een hapje en drankje (verzorgd door De Gouden Leeuw) gelegenheid om kennis te maken met bestuursleden van andere verenigingen en stichtingen.
De drie verenigingen/stichtingen met de meeste stemmen werden als laatste bekend gemaakt. Zij werden op basis van de grootte van de cheque uitgenodigd het podium op te komen.
Op de derde plaats eindigde korfbalvereniging Luno. Zij kregen een cheque ter waarde van € 613,81.
Op de tweede plaats eindigde zangkoor Sterk Spul. Zij kregen een cheque overhandigd ter waarde van € 785,08.
Omdat het zangkoor Sterk Spul erg blij was met deze cheque, nodigde de penningmeester van het koor (Rita de Bree) alle aanwezigen uit om te zingen voor de jarige Rabobank Linschoten.
 Er werd uit volle borst meegezongen! |
 | Drie maal hoera voor de jubilerende bank!
Op de eerste plaats eindigde Stichting De Blije Kei. Nel Wanjala van Stichting De Blije Kei kreeg een cheque overhandigd van maar liefst € 1146,65. Er werd massaal op de stichting gestemd. Vele inwoners dragen John en Nel Wanjala een warm hart toe met het prachtige werk wat zij verzetten om kinderen in Mombassa (Kenia) o.a. onderdak te bieden en de kans te geven om naar school te gaan.
 Meer over het werk van Stichting De Blije Kei is te vinden op: www.happyrockcenter.com |
 De top drie met de meeste stemmen. |
 | Zowel de Rabobank als de genodigden kunnen terugkijken op een geslaagde avond!
|
Meer berichten in deze categorie:
65-jarig huwelijk Leen en Riek Hoogenboom (20-05-2025)
Koninklijk bezoek Montfoort 13 mei 2025 (13-05-2025)
Impressie Bevrijdingsdagviering bij Boer Hans (05-05-2025)
Zonnebloem op stap (30-04-2025)
Zonnige lentemarkt in Montfoort (12-04-2025)
De gasten van de Zonnebloem trommelen erop los (26-03-2025)
Stadsmuseum De Knoperij ontvangt 10.000e bezoeker (23-03-2025)
Brugwachterhuisje Hollandse IJssel Montfoort terug (20-03-2025)
252 plaatjes vertellen meer dan 252.000 woorden (19-02-2025)
60-jarig huwelijk Nettie en Joop Kuijer (19-02-2025)
Waterberging Willeskop (18-02-2025)
De Zonnebloem te gast bij de Knoperij (14-02-2025)
Afscheid van Ad en Fien Vlooswijk, vrijwilligers van de Zonnebloem (28-01-2025)
Lekker stamppot eten met de Zonnebloem (24-01-2025)
Geslaagd Knopentoernooi kent dezelfde winnaars (13-01-2025)
2024 recordjaar voor Stadsmuseum De Knoperij (09-01-2025)
Speculaaspoppen voor de gasten van de Zonnebloem (05-12-2024)
Echtpaar Bode-Kolfschoten 60 jaar getrouwd (21-11-2024)
Klimaatbomen 2024 geplant (19-11-2024)
Sinterklaas is weer Montfoort. (16-11-2024)
Pierre La Floraison Tardive is onze nieuwe Stadsprins (13-11-2024)
Winnaars fotowedstrijd 2024 bekend (08-11-2024)
Foto expositie Guus van Gunst: Montfoort in een ander licht (03-11-2024)
Clinic Oldstars Tafeltennis met Bettine Vriesekoop (31-10-2024)
|
 |

|
|
|