Geplaatst op:14-07-2010 Bijgewerkt op:14-07-2010 11:09 SWW bedankt!Bron: Mw. M. Tzafrir, begeleider Vrijwilligers Vluchtelingenwerk Midden-Nederland afdeling Montfoort-LinschotenZaterdag 10 juli was het weer zover: het jaarlijkse uitje voor vluchtelingen in Montfoort en Linschoten, georganiseerd door VluchtelingenWerk Montfoort-Linschoten.
Elk jaar organiseert deze lokale afdeling van VluchtelingenWerk een dagje uit. Vluchtelingen hebben daar zelf nauwelijks de middelen voor en het is belangrijk dat ook zij eens een uitje hebben. Voor veel Nederlanders is het zo gewoon geworden, er een dagje op uit te gaan. Voor de vluchtelingen in Montfoort en Linschoten is dat niet het geval. Het zijn vaak gezinnen met kinderen die leven van een zeer bescheiden inkomen. Een dagje uit is voor hen een absolute luxe die ze zich anders niet kunnen veroorloven.
 |
Dankzij een gulle gift van SWW konden de vluchtelingen dit jaar in een bus naar het Openluchtmuseum in Arnhem. Er werd dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkheid om gezamenlijk een dagje op pad te gaan. Zo’n 40 mensen in totaal (vluchtelingen en begeleiders) genoten, ondanks de enorme hitte, van een ontspannende en tevens leerzame dag in de bosrijke omgeving in Arnhem. VluchtelingenWerk Montfoort-Linschoten betaalde de toegangskaart en de versnaperingen. De vluchtelingen betaalden een eigen bijdrage en zorgde zelf voor hun lunch.
Het Openluchtmuseum bleek een ideale plek om kennis te nemen van de Nederlandse geschiedenis in een bosrijke omgeving. Een hele dag trokken mensen uit uiteenlopende culturen met elkaar op. De vluchtelingen waren merkbaar ontspannen, het deed hen goed om er eens een dagje tussenuit te zijn. De begeleiders van VluchtelingenWerk Montfoort-Linschoten én de vluchtelingen kijken dan ook zeer tevreden terug op een fijne dagje uit.
|