
|
 |
Geplaatst op:19-12-2017 Bijgewerkt op:19-12-2017 09:18 Politie zet opnieuw WhatsApp in tijdens jaarwisselingBron: Politie.nl
|
Komende jaarwisseling staat de politie opnieuw via WhatsApp in contact met veel Buurtwhatsappgroepen in Woerden. Afgelopen jaarwisseling zette de politie dit middel voor het eerst met succes in. Mede dankzij alerte meldingen van groepsleden bleven ordeverstoringen zoals het jaar daarvoor uit. Door middel van de speciale tijdelijke whatsappgroep Politie WhatsApp Woerden staat de politie in contact met 47 Buurtwhatsappgroepen verspreid over Woerden.
Dit betekent dat de politie de nacht van Oud op Nieuw over zo’n tweeduizend paar extra ogen en oren kan beschikken in de stad. Het doel is om eerder signalen op te vangen over mogelijk dreigende ordeverstoringen, zodat kan worden opgetreden voordat het echt uit de hand loopt.
Positieve ervaringen De ervaringen in Woerden waren afgelopen jaarwisseling van beide kanten, politie en Buurtwhatsappgroepen, zeer positief. In ruim twintig gevallen gingen agenten naar aanleiding van meldingen in de Politie WhatsApp Woerden ergens op af. Ernstige incidenten deden zich niet voor. Dankzij de berichtgeving in de appgroepen had de politie een goed beeld waar mogelijke onruststokers zich bewogen. Inmiddels vindt het initiatief navolging bij de politie in IJsselstein en Almere.
Briefing Afgelopen week zijn de beheerders van de Woerdense Buurtwhatsappgroepen die zich hebben aangemeld om mee te doen, gebrieft over wat van hen wordt verwacht en wat zij van de politie mogen verwachten. Zij hebben meer informatie gekregen over wat verdacht gedrag is en welke informatie de politie graag krijgt: om welke locatie het precies gaat, hoeveel personen worden gezien, welk signalement zij hebben, of er informatie is over betrokken voertuigen (kleur, merk, type, kenteken) en in welke richting de personen zich bewegen. Ook vraagt de politie nadrukkelijk om beeldmateriaal, zolang mensen zichzelf en andere hiermee niet in gevaar brengen. Ook meedoen? Houdt u ook graag een oogje in het zeil tijdens de jaarwisseling In Woerden? Op wabp.nl kunt u zien of er een Buurtwhatsappgroep actief is in uw buurt waarbij u zich kunt aansluiten. WhatsApp is overigens geen vervanging van het alarmnummer 1-1-2. Ziet u een misdrijf gebeuren of een ander incident waarbij direct politie nodig is, bel dan 1-1-2.
|
Meer berichten in deze categorie:
Woning in Montfoort overvallen, bewoner geslagen (08-04-2026)
Politie houdt verdachten beroving in Nieuwegein aan (08-04-2026)
Onderzoek naar bankhelpdeskfraude leidt tot acht aanhoudingen in het noorden van het land (08-04-2026)
Twee weekendafsluitingen A12 (08-04-2026)
Persbericht Jom Hasjoa herdenking 14 april 2026 (08-04-2026)
VVD, Progressief Akkoord en SGP starten coalitie-onderhandelingen (08-04-2026)
GGD regio Utrecht biedt een nieuw, gratis webinar voor aanstaande ouders (03-04-2026)
Verdachte aangehouden voor schietincident Schoonhoven (27-03-2026)
A2: 6 weekenden groot onderhoud tussen knooppunten Everdingen en Oudenrijn (27-03-2026)
Tekort aan spoorpersoneel dreigt: meer storingen en vertragingen op komst (20-03-2026)
Politiemedewerker slachtoffer bij schietincident Schoonhoven (20-03-2026)
Ondernemer in Montfoort 534 euro meer kwijt aan diesel (17-03-2026)
Grote wegwerkzaamheden rond Utrecht zorgen komende maanden voor verkeershinder (13-03-2026)
De Utrechtse Heuvelrug onder de aandacht van miljoenen door recreatiecampagnes (13-03-2026)
Green Energy Day Utrecht: 23 maart 2026, de dag dat de duurzame energie op is (13-03-2026)
Cazas Wonen doneert apparatuur aan Stichting Allemaal Digitaal (13-03-2026)
Buurtbemiddeling: samen werken aan een fijne leefomgeving (10-03-2026)
Bouw voor ouderen met verpleeghuiszorg in Montfoort (09-03-2026)
Benzineprijzen lopen flink uiteen in provincie Utrecht (06-03-2026)
Twee basisscholen in gemeente Montfoort bakken pannenkoeken voor ouderen (06-03-2026)
Wim van Wikselaar op de kieslijst van SGP Linschoten Montfoort (05-03-2026)
CDA Montfoort Linschoten presenteert verkiezingsprogramma (28-02-2026)
Woningbranden nemen toe in regio Utrecht (20-02-2026)
Grote verschillen in toeristentaks regio Utrecht (20-02-2026)
Gemeente onderzoekt groene verbinding voor een leefbaar Woerden (13-02-2026)
|
 |

| Reclame | |
 |
|
|