Geplaatst op:27-08-2013 Bijgewerkt op:27-08-2013 11:00 Speelse hoogslapers voor opgroeiende Montfoortse varkensBron: Ingrid van der Sterren, communicatieadviseurOpen dag in de nieuwe toekomstgerichte vleesvarkensstal van de familie Lekkerkerker in Montfoort op 30 augustus
Op 30 augustus aanstaande houdt de familie Lekkerkerker in Montfoort (Utrecht) een open dag in haar nieuwe duurzame en diervriendelijke vleesvarkensstal. Deze stal is extra bijzonder vanwege de speelse hoogslapers voor opgroeiende varkens. Iedereen is van harte welkom om met eigen ogen te zien hoe varkens in moderne Nederlandse bedrijven leven en hoe de familie Lekkerkerker voor hen zorgt.
Toekomstgerichte stal met veel speelruimte voor opgroeiend varkens
In Montfoort bouwde de familie van Lekkerkerker een gloednieuwe vleesvarkensstal die voldoet aan de allernieuwste eisen voor de varkenshouderij. Een moderne stal bovendien die extra veel speel- en leefruimte biedt aan de dieren en het milieu niet belast. De familie Lekkerkerker bouwde speciale hoogslapers voor haar varkens in de nieuwe stal. Net als kinderen, vinden opgroeiende varkens het heerlijk om te klimmen en de wereld van bovenaf te bekijken. In de nieuwe stal zijn daarom plateau’s gebouwd die de varkens kunnen bereiken door speciale varkenstrappen te beklimmen. De hoogslapers zijn heerlijk om te slapen, relaxen of zomaar te genieten van het uitzicht over de rest van de stal. De stallen zijn uitgevoerd met varkensspeelgoed om het varkens echt naar hun zin te maken. Het is er overdag heerlijk licht zodat varkens een gezond dag-nachtritme ervaren. In de stallen heerst ’s zomers en ’s winters een aangename temperatuur voor de dieren en er wordt veel gezonde frisse lucht in de stal gebracht door het speciale klimaatsysteem.
Wei uit de eigen kaasmakerij benut als weerstand verhogende varkensvoeding
Op de boerderij van de familie Lekkerkerker worden naast varkens ook koeien gehouden. Uit de melk die ze produceert maakt de familie zelf boerenkaas. In de nieuwe vleesvarkensstal is ook een duurzaam en bijzonder voersysteem te zien. De familie Lekkerkerker gebruikt overgebleven wei uit de eigen kaasproductie als bijvoer voor de varkens. Daarmee hergebruikt ze een niet alleen een restproduct uit de kaasmakerij , wei is ook nog eens voedzaam en weerstand verhogend voor varkens. Een computergestuurd voersysteem zorgt er voor dat elk opgroeiend varken, de precies de juiste portie voer krijgt. De familie Lekkerkerker investeerde in een biologische combi-luchtwasser die 85% van alle ammoniak, stof en geur uit de stallucht filtert. Daardoor is de stal in Montfoort niet belastend voor haar omgeving.
Boeren en burgers zijn van harte welkom
Tijdens de open dag bij de familie Lekkerkerker is nadrukkelijk iedereen welkom. Er zijn heel veel toeleveranciers die bezoekers graag vertellen over de Nederlandse varkenshouderij. Zo ontmoet u er de dierenarts, voerleverancier en de varkenshouder zelf die vertellen over “Wat eten varkens?“ en ”Wat doen varkenshouders om dieren gezond te houden?” De familie Lekkerkerker is er zelf ook om uitleg te geven over hun nieuwe bedrijf. De open dag aan Willeskop 77a in Montfoort duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Vanwege de strenge hygiëne-eisen in de varkenshouderij zijn er op 30 augustus nog geen varkens aanwezig.
|