StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:21-08-2020
Bijgewerkt op:21-08-2020 07:21

Negatief zwemadvies i.v.m. blauwalgen

Bron: Zwemwater.nl
  

Zwemwater.nl geeft een negatief zwemadvies voor diverse recreatieterreinen. Zwemmen wordt o.a. in de Cattenbroekerplas en Strijkviertel ontraden vanwege blauwalgen. Ook voor de Vinkeveense plassen is er een waarschuwing voor verminderde waterkwaliteit. 

Als u in aanraking komt met blauwalgen of als u die bij het zwemmen binnenkrijgt, kunt u last krijgen van irritaties aan uw ogen of huid. Andere klachten zijn hoofdpijn, maag- en darmklachten en in sommige gevallen zelfs grotere gezondheidsproblemen. Bent u in aanraking geweest met blauwalgen, spoelt u zich dan goed af onder de douche (douchen is altijd een goed idee na zwemmen in oppervlaktewater). 

Ook honden kunnen last krijgen van blauwalgen; laat uw hond daarom niet in water zwemmen wanneer daar blauwalgen zijn.
Blauwalgen zijn eigenlijk geen algen of wieren. Het zijn bacteriën. Een andere naam ervoor is cyanobacteriën. Ze leven van licht, koolstofdioxide en voedingsstoffen in het water. Als er veel voedingsstoffen in het water zitten en het warm is, kan dat een blauwalgenbloei veroorzaken. Tijdens een bloei kunnen de vele blauwalgen een drijflaag vormen. Omdat de onderkant van de drijflaag afsterft, komen gifstoffen (toxines) in het water terecht. Niet alle blauwalgen maken toxines aan. 
Als het water een vreemde kleur heeft of als er een stinkende laag met algenbrij op het water ligt, ga dan niet zwemmen en geef dit door aan de waterbeheerder

Zwemverboden

In de provincie Utrecht zijn twee permanente zwemverboden ingesteld vanwege gevaar voor zwemmers. Deze gelden voor het recreatieterrein Salmsteke bij de Lek en voor de Nedereindse Plas bij Nieuwegein/IJsselstein. Plaatsen direct aan de grote rivieren zijn over het algemeen niet geschikt om te zwemmen vanwege drukke scheepvaart, sterke stroming en soms zeer steile onderwaterbodem.

Tips voor de zwemmer
• Raadpleeg »www.zwemwater.nl of de informatieborden bij de zwemplaatsen voor actuele informatie. Daar is ook de zwemwater-app te downloaden
• Bel bij twijfel over de waterkwaliteit de zwemwatertelefoon 030 702 33 33
• Duik nooit in onbekend, ondiep of troebel water
• Zwem niet in de buurt van: sterk stromend water, varende schepen, jachthavens, gemalen, sluizen of afvoerleidingen van bijvoorbeeld rioolwaterzuiveringsinstallaties en overstorten
• Pas op voor onderkoeling; open wateren kunnen in het voorjaar een erg lage temperatuur hebben en ook zwemmen in diep water met een koude onderstroom kan onderkoeling veroorzaken
• Zwem niet in de buurt van dode dieren of drijflagen van blauwalgen
• Laat geen afval achter op het strand of in het water
• Verlaat het water tijdens onweer

Corona maatregelen
In principe gelden voor bezoekers van zwem- en recreatieplekken dezelfde regels als voor bezoekers aan andere openbare plekken:
Houd 1,5 meter (2 armlengtes) afstand van elkaar. Ook in het water. Op die anderhalve meter norm wordt toegezien en waar nodig gehandhaafd. Uitzondering voor de 1,5 meter geldt voor gezinnen en kinderen tot en met 12 jaar.

Vermijd drukte. Als u ziet dat het lastig wordt om 1,5 meter afstand te houden: ga weg.
Zorg dat er ook voor anderen nog plek is, bijvoorbeeld door niet te lang te blijven hangen.
Blijf thuis als u verkoudheidsklachten heeft, ook als het maar lichte klachten zijn.
Volg de aanwijzingen op van toezichthouders en handhavers.
Als de publieke gezondheid in gevaar komt, kan er tegen het laten plaatsvinden van of deelnemen aan samenkomsten worden opgetreden, ook als men 1,5 meter afstand houdt.

  



Meer berichten in deze categorie:
Jubileumeditie truck- en tractorpulling brengt spektakel naar Linschoten (29-07-2026)
Kleine toename zonnepanelen in Montfoort 2025 (29-07-2026)
Lijst gevonden en vermiste dieren 24-7-2026 (27-07-2026)
Geef jongeren in Montfoort een sociale boost met Social Friday (24-07-2026)
Eerste bijeenkomst Stichting Woerden-Gaza, Palestina positief ontvangen (24-07-2026)
Lijst van vermiste en gevonden dieren 17 juli 2026 (18-07-2026)
Chipactie Dierenhulpverlening Woerden e.o. 25 juli 2026 (17-07-2026)
Vermiste en gevonden dieren 10-07-2026 (12-07-2026)
Vernieuwing van de goot in de Hofstraat (11-07-2026)
Nieuwsbrief 43 De Steenfabriek (11-07-2026)
Senioren willen thuis oud worden (11-07-2026)
Eenzaamheid kent geen zomerstop (11-07-2026)
Expositie: het Verdwenen kasteel (10-07-2026)
vermiste en gevonden dieren 3-7-2026 (04-07-2026)
Rijkswaterstaat verbetert doorstroming knooppunt Oudenrijn (03-07-2026)
Vraag de mantelzorgwaardering aan (03-07-2026)
Elke zaterdag een inloop stadswandeling (01-07-2026)
Vermiste en gevonden dieren 26 juni 2026 (26-06-2026)
Fietstocht 27 juni gaat niet door (26-06-2026)
Vermiste en gevonden dieren 19 juni 2026 (20-06-2026)
Alzheimer Cafe Oudewater Aanschuifdiner 14 juli 2026 (20-06-2026)
Roemeniemarkt in Woerden 20 juni (19-06-2026)
persbericht infoavond thuisbatterij 2 juli 2026 (19-06-2026)
Fiets of wandel op 27 juni mee voor meer onderzoek naar hersenkanker (19-06-2026)
Banengroei Midden-Utrecht vlakt tijdelijk af zolang energieprijzen hoog blijven (12-06-2026)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

CDM Bedrijfskleding

Nu op RSM
Nonstop muziek


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2026