
|
 |
Geplaatst op:21-11-2019 Bijgewerkt op:21-11-2019 14:19 Meer inbrakenBron: Stichting Nationale Inbraakpreventie Weken (NIPW)
|
o Vrouwen en ouderen doen ’s avonds minder snel voordeur open dan mannen en jongeren
o Een op de vijf kan in het donker niet zien wie er voor de deur staat als er wordt aangebeld
In de periode november tot en met februari wordt er vaker ingebroken, met een piek tijdens de feestdagen. In het donker voelen we ons thuis ook minder veilig, zo blijkt uit recent onderzoek van de stichting Nationale Inbraakpreventie Weken (NIPW). Coen Staal, de voorzitter van de stichting zegt hierover: “Ruim een kwart van de mensen doet ’s avonds de deur niet meer open als er wordt aangebeld, omdat men zich onveilig voelt, of omdat men geen bekende verwacht. Met de inzet van enkele hulpmiddelen kan hiervoor gemakkelijk een oplossing gevonden worden.”
De meeste voordeuren zijn voorzien van glas waardoor je kunt zien wie er voor de deur staat als er wordt aangebeld. Toch tast een op de vijf in het duister en kan niet zien door wie er wordt aangebeld. De oplossing van een nieuwe voordeur met glas erin gaat wellicht wat ver, maar een eenvoudige deurspion (kijkgaatje) kan al handig zijn.
Een achtste van de voordeuren is daarmee uitgerust. Een tiende van de respondenten heeft inmiddels gekozen voor een elektronische oplossing om te zien wie er voor de deur staat. Met een digitale deurspion, deurbelcamera of beveiligingscamera kun je op je mobieltje zien wie er voor de deur staat en dan besluiten of je open doet of niet. Staal: “Ruim de helft van alle ondervraagden staat positief tegenover deze moderne oplossingen. Je wordt niet meer verrast door bijvoorbeeld een ongenode gast met een babbeltruc én men verwacht ervan dat het inbrekers afschrikt.”
 |
 |
Camera in beeld
Om te weten waar camera’s geïnstalleerd zijn, maakt de politie gebruik van ‘Camera in Beeld’ (zie www.politie.nl), een website waarop iedereen zijn camera kan registreren. Met deze databank, waarin inmiddels al 260.000 camera’s van particulieren staan geregistreerd, kan de politie zien waar in de buurt van een woninginbraak zich camera’s bevinden die mogelijk beelden van de dader hebben vastgelegd. Hierdoor kunnen daders sneller worden gepakt.
Veiliger de voordeur openen
Als je wel kunt zien wie er voor de deur staat, maar je kent de persoon niet, wil je misschien niet meteen de deur helemaal openen. Een kierstandhouder biedt dan de oplossing. Daarmee kun je je deur eenvoudig en veilig op een kier laten staan om zo de persoon aan te kunnen spreken, zonder dat deze met geweld de deur kan openduwen.
Nationale Inbraakpreventie Weken
De stichting Nationale Inbraakpreventie Weken is een publiek-private samenwerking met als doel bewoners meer bewust te maken van goede inbraakpreventie en hen aan te moedigen om zelf maatregelen te nemen. En zo bij te dragen aan de doelstelling van het ministerie van Justitie en Veiligheid om het aantal inbraken en inbraakpogingen substantieel te blijven verlagen. De stichting voert tweemaal per jaar campagne, in mei/juni en in november/december, dit jaar al weer voor de elfde keer. Partners in de stichting zijn de bedrijven Assa Abloy, Ring, SecuritasHome en Yale Smart Living in samenwerking met het Ministerie van Justitie en Veiligheid en het Verbond van Verzekeraars. Kijk voor meer informatie op www.inbraakmislukt.nl
|
Meer berichten in deze categorie:
Lijst vermiste en gevonden dieren 2 mei 2025 (02-05-2025)
Uitnodiging thema Relatie en intimiteit 13 mei 2025 (02-05-2025)
80 jaar vrijheid en Wederopbouw in De Knoperij (01-05-2025)
Linschoten in oorlogstijd door de ogen van een kind. (27-04-2025)
Vermiste en gevonden dieren (25-04-2025)
Dodenherdenking Linschoten 4 mei 2025 (23-04-2025)
Vermiste en gevonden dieren (18-04-2025)
Dodenherdenking Montfoort, zondagavond 4 mei 2025 (18-04-2025)
Opening Knopenbad Montfoort (17-04-2025)
Uitnodiging Alzheimer Cafe regio Woerden Donderdag 24 april (15-04-2025)
Uitnodiging informatieavond Herontwikkeling G. van Damstraat (13-04-2025)
Oecumenische Paaswake Linschoten. (13-04-2025)
Aanmelden busreis nog mogelijk (12-04-2025)
Vermiste en gevonden dieren (11-04-2025)
Avond4daagse Montfoort (11-04-2025)
Aan de wandel voor Logeerhuis Bredius. (08-04-2025)
Linfano luidt de lente in met bloeiende plantenactie (07-04-2025)
Waterschap test gemaal De Aanvoerder in De Meern: geen doorvaart Leidse en Oude Rijn (05-04-2025)
Vermiste en gevonden dieren (05-04-2025)
Lentemarkt in Montfoort (04-04-2025)
Vrijheid is onbetaalbaar (03-04-2025)
Montfoort pakt flink uit om 80 jaar vrijheid te vieren! (03-04-2025)
Zeepaarden in De Knoperij (02-04-2025)
Veiling in Linschoten (31-03-2025)
|
 |

|
|