
|
 |
Geplaatst op:07-06-2011 Bijgewerkt op:07-06-2011 20:33 16 juni Regionaal Alzheimer Café Woerden, ‘Verdwaald in het geheugenpaleis’Bron: Regionaal Alzheimer Café Woerden Donderdag 16 juni is er weer een Alzheimer Café met als thema de film:‘ Verdwaald in het geheugenpaleis’
Een documentaire over dementie en het verlies van identiteit en houvast, gezien door de ogen van mensen met dementie.
De film portretteert drie vrouwen die op een kleine, bijzondere afdeling van een verzorgingshuis wonen. Hoewel zij onderling erg verschillen, hebben ze één ding gemeen: Alzheimer. Hun ziekte bevindt zich in de eerste fase, waardoor ze nog in staat zijn om in een tamelijk normale omgeving te leven en de simpele dagelijkse bezigheden zelfstandig uit te voeren. Maar allen beseffen ze, dat achteruitgang afscheid nemen is van hun laatste beetje waardigheid en identiteit. De volgende fase, die van volledige afhankelijkheid hangt als een zwaard van Damocles boven hun hoofd.
Na de film discussie in groepjes. De film is ingekort.
Het Alzheimer Café is een trefpunt speciaal voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, hulpverleners en belangstellenden uit Harmelen, Hekendorp, Kamerik, Linschoten, Montfoort, Oudewater, Woerden en Zegveld. Belangstellenden uit andere gemeenten zijn natuurlijk ook welkom.
Locatie: Rembrandtlaan 2 te Woerden. De avond begint om 19.30 uur en eindigt om 21.00 uur. U bent van harte welkom, vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar. De toegang is gratis.
Ook kunt u ons bezoeken via de website www.alzheimer-nederland.nl/wutrecht
Voor meer informatie: Nel Niessen telefoon 0182-580669
In juli en augustus is er geen Alzheimer Café.
|
 |

|
|