StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:20-04-2011
Bijgewerkt op:20-04-2011 10:03

Uitspraak Commissariaat voor de Media klap in het gezicht van 286 lokale omroepen

Bron: OLON
  

De Nederlandse publieke lokale omroepen ervaren de uitspraak die het Commissariaat voor de Media (CvdM) heeft gedaan over een handhavingsverzoek van lokale omroep Schagen FM als een klap in het gezicht. Schagen FM had het Commissariaat voor de Media verzocht een uitspraak te doen over de onredelijk hoge kosten die kabelexploitant Ziggo in rekening brengt voor de aanlevering van het digitale signaal van de lokale omroep. Het CvdM besloot echter op 14 april hier helemaal niets tegen te doen.

De OLON, de branchevereniging van de lokale omroepen, noemt de uitspraak van het CvdM onbegrijpelijk. "Het oordeel van het CvdM houdt in de praktijk in dat nagenoeg alle lokale omroepen definitief onbereikbaar worden voor de kijker en luisteraar die massaal overstapt op een digitaal kabelpakket", zegt voorzitter Martijn Vroom. "Ziggo vraagt de lokale publieke omroep 3.500 euro 'entree-fee' en ook nog een honderdje of vier per maand als contributie. Dat is onbetaalbaar, helemaal als je je realiseert dat 40 procent van de lokale publieke omroepen nul (0) euro krijgt van hun gemeente. Terwijl er dus wel 1,30 euro per huishouden als voormalige omroep-bijdrage naar die gemeenten toegaat. Deze situatie is werkelijk ongehoord."

De uitspraak van het CvdM betekent volgens de OLON dat de verplichte doorgifte die voor alle publieke omroepen is geregeld in de Mediawet voor de lokale omroepen een lege huls is. In het analoge tijdperk konden lokale omroepen zelf kiezen op welke wijze en met welke apparatuur ze het signaal aanleverden in voldoende kwaliteit. Nu legt Ziggo eenzijdig een dure technische oplossing op terwijl niet bewezen of aangetoond is dat deze beter is dan goedkopere alternatieven. Het is onbegrijpelijk dat het CvdM er bewust voor kiest de consument af te sluiten van het lokale publieke media-aanbod (waar elke Nederlander al voor betaalt) ten gunste van de hogere winst van monopolisten als Ziggo en UPC. Als Ziggo binnenkort inderdaad naar UPC gaat komt deze winst bovenop de huidige anderhalf miljard. De huidige Mediawet biedt volgens de OLON voldoende ruimte voor een andere stellingname.

Alle kabelbeheerders zijn verplicht om de programma's van de lokale publieke omroepen door te geven in hun analoge basispakket. Als meer dan helft van het aantal aangesloten kabelabonnees de omroepprogramma's (ook) digitaal ontvangt, moet de kabelbeheerder het programma van de lokale omroep verplicht ook digitaal doorgeven. Ziggo is in juni 2010 de grens van 50 procent ruim gepasseerd en zou vanaf dat moment lokale omroepen ook moeten doorgeven in het digitale basispakket. Volgens de wet is de lokale omroep dan wel verantwoordelijk voor de kosten van het aanleveren van lokale omroepsignaal naar het kabelnet.

Ziggo verplicht de lokale omroep echter om dit te doen op één specifiek door Ziggo aangegeven wijze. De kosten voor deze technische oplossing bedragen eenmalig € 3.500,- en dan nog eens € 410,- per maand. Deze bedragen zijn voor de gemiddelde lokale omroep niet op te hoesten. Zeker niet omdat nog steeds 40 procent van de Nederlandse gemeenten weigert om het bedrag dat het rijk in het Gemeentefonds heeft gestort voor de lokale omroep één op één door te betalen aan de lokale omroep.
  



Meer berichten in deze categorie:
Droogteoproep: gras niet sproeien met grondwater (15-07-2025)
Expo 650 jaar Oude Stadhuis (15-07-2025)
Aanbod huurwoningen in Nederland daalt met ruim 38% (11-07-2025)
Huizenprijzen provincie Utrecht stijgen met 7,4 procent (11-07-2025)
Zoet water naar West Nederland om verzilting te voorkomen (04-07-2025)
Prijsverschil aan de pomp: in Utrecht tot 21 euro verschil voor een volle tank (04-07-2025)
Alertheid agenten leidt tot snelle aanhoudingen (27-06-2025)
Juni Chipmaand zaterdag 28 juni a.s. in Montfoort (20-06-2025)
Informatieavond waterpeilen omgeving Montfoort (19-06-2025)
In de eerste vier maanden van dit jaar minder inbraken in Utrecht (18-06-2025)
Start bouw nieuw hospice Mantelmeeuw nu echt in zicht (17-06-2025)
Hier staan de productiefste flitspalen van Utrecht (17-06-2025)
Belasting van mantelzorgers neemt toe in regio Utrecht (17-06-2025)
Vertraging stroomnet raakt provincie Utrecht hard (12-06-2025)
N419 bij Harmelen 10 dagen afgesloten (12-06-2025)
Huizenprijzen in bijna alle gemeenten hoger (06-06-2025)
Huurders boos over schrappen huurbevriezing (06-06-2025)
Personeel van NS staakt vrijdag 6 juni in regio Midden (03-06-2025)
Vredes Express groot succes (03-06-2025)
Capaciteit zoetwateraanvoer bij droogte verdubbeld (29-05-2025)
Bijzonder middeleeuws Zwaard van Linschoten overgedragen aan Rijksmuseum van Oudheden (28-05-2025)
Regen lost neerslagtekort niet op (23-05-2025)
Piek in aantal pollen in de lucht (16-05-2025)
7 vragen over de afsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht (09-05-2025)
Vredes Express komt naar de gemeente Montfoort. (04-05-2025)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
The Unlimited Music World (herhaling)


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025