In Montfoort haalt 67% van de meisjes de 2e vaccinatie tegen baarmoederhalskanker
Bron: GGD Midden-Nederland
Vrijdag 3 april heeft de GGD Midden-Nederland 261 meisjes van de 388 genodigden voor een tweede keer of eerste keer gevaccineerd tegen baarmoederhalskanker. Montfoort heeft daarmee een tweede opkomstpercentage van 67% ten opzichte van 65% in de eerste vaccinatieronde. Dit betekent niet alleen de meeste meisjes hun tweede vaccinatie zijn komen halen, maar ook dat er veel instroom is van meisjes die alsnog de vaccinatie komen halen. De GGD is erg tevreden over deze opkomst.
De volledige vaccinatie tegen baarmoederhalskanker bestaat uit drie prikken. De laatste vaccinatie is september. De meisjes ontvangen hiervoor een nieuwe uitnodiging. Deze vaccinaties maken deel uit van de landelijke inhaalcampagne Prik en Bescherm, die is opgezet voor meisjes die geboren zijn tussen 1 januari 1993 en 31 december 1996. Vanaf september dit jaar zit deze vaccinatie in het Rijksvaccinatieprogramma (RVP) voor 12-jarige meisjes.
Prik inhalen Mochten meisjes de eerste of tweede prik in hun woonplaats gemist hebben, dan kunnen ze voor hun prik ook terecht in de omliggende woonplaatsen (zie www.ggdmn.nl). Ook als ze alsnog willen instromen zijn ze welkom. Bel voor een tijd en plaats even naar de GGD Midden-Nederland: 030-6305478 (ma t/m vrij van 13.00 uur tot 17.00 uur). De periode tussen de drie prikken is namelijk belangrijk: 2e prik na een maand en de 3e prik een half jaar na de 1e prik.
Meer informatie Algemene (landelijke) informatie: www.prikenbescherm.nl of 0800 - 301 80 51. Regionale informatie is te vinden op: www.ggdmn.nl. Voor vragen over een afspraak bel dan naar de GGD Midden-Nederland 030-6305478 (ma t/m vrij van 13.00 uur tot 17.00 uur).