Geplaatst op:09-11-2007 Bijgewerkt op:10-11-2007 14:12 Burgemeester deelde voedselbriefjes uitZaterdag 10 november zette burgemeester E.L. Jansen zich in voor de Nationale Voedsel Actie. De burgemeester deelde samen met de mensen van Dorcas Hulp Nederland boodschappenlijstjes uit aan inwoners.
In 1995 organiseerde Dorcas voor het eerst de Nationale Voedselactie. Inmiddels is het een jaarlijks terugkerend evenement met een opbrengst van 45.000 tot 50.000 voedselpakketten. De Nationale Voedselactie vindt plaats in de eerste week van november, rond Dankdag voor Gewas en Arbeid.
De Nationale Voedselactie wordt georganiseerd door duizenden vrijwilligers die de actie in hun eigen omgeving op touw zetten. Zij ontvangen van Dorcas de nodige materialen, zoals dozen, voedsellijstjes,
posters, persberichten en een collectebus.
In de supermarkt
De vrijwilligers delen voedsellijstjes uit aan de klanten. Op het lijstje staan alle producten waaruit een voedselpakket bestaat. De klanten wordt gevraagd om, naast hun gewone boodschappen, één of meerdere producten van het lijstje te kopen voor de allerarmsten in Oost-Europa en zuidelijk Afrika.
De voedselpakketten gaan naar…
De opbrengst van de voedselactie is bestemd voor de allerarmsten in landen als Oekraïne, Roemenië,
Rusland, Moldavië, Armenië en Albanië. Ook gaat een deel van de pakketten naar zuidelijk Afrika.
|