Geplaatst op:12-08-2014 Bijgewerkt op:12-08-2014 23:19 Blauwalg bij Superspeelspoor in MaarssenbroekBron: Gezamelijke lokale omroepenIn het water bij Superspeelspoor in de wijk Reigerskamp in Maarssenbroek is blauwalg aangetroffen. Het Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR) heeft de gemeente hierover geïnformeerd. De gemeente plaatst borden om inwoners te waarschuwen daar niet in het water te gaan.
Blauwalg is schadelijk als er grote hoeveelheden in het water zijn; vaak ontstaat dan een drijflaag. Sommige soorten blauwalgen kunnen giftige stoffen afscheiden waarvan mens en dier ziek kunnen worden.
Blauwalgen horen van nature in het water. In Nederland komen blauwalgen al jaren in water zonder sterke stroming voor.
Een bepaalde combinatie van temperatuur, licht en voedingsstoffen kan leiden tot massale groei. Veel blauwalgen groeien optimaal bij temperaturen tussen 20 en 30 graden, weinig stroming en weinig licht.
|