Geplaatst op:10-10-2025 Bijgewerkt op:10-10-2025 10:36 Gemeenteraad stemt in met vervolgstappen proces windenergie CattenbroekBron: Gemeente MontfoortDe gemeenteraad heeft afgelopen dinsdag 7 oktober ingestemd met het raadsvoorstel over de vervolgstappen in het proces voor windenergie in Cattenbroek. Zo willen we zelf sturing krijgen op waar de windturbines komen en aan welke voorwaarden dit moet voldoen. We gaan hiervoor een samenwerking aan met gemeente Woerden en provincie Utrecht.
Dit gaat over het gebied dat ten oosten van Linschoten ligt, tussen de Cattenbroekerdijk, de A12 en de Blindeweg.
Vervolgstappen
We nemen het Woerdense ‘toetsingskader windenergie Reijerscop’ als uitgangspunt voor het toetsingskader Cattenbroek dat we zelf gaan maken. Om een eigen toetsingskader te maken, gaan we begin volgend jaar een participatieproces organiseren voor inwoners, ondernemers en andere belanghebbenden. Dit kader gebruiken we vervolgens om vergunningsaanvragen te beoordelen. Ook is tot het eind van het jaar de aanmeldprocedure geopend voor een te vormen consortium. Dit is een samenwerking tussen verschillende partijen die een plan uitwerken voor een toekomstige windturbines met lokaal eigendom.
Samenwerking
Provincie Utrecht is voor dit gebied bevoegd gezag. Door een samenwerking aan te gaan met hen en gemeente Woerden, zal de provincie naar verwachting halverwege volgend jaar het bevoegd gezag voor de vergunningverlening overdragen aan beide gemeenten. Het gebied Reijerscop in Woerden en Cattenbroek in Linschoten ziet provincie Utrecht namelijk als één gebied. Ons college van B&W gaat het college van Woerden vragen om de verdere procedure met bijvoorbeeld geluidsonderzoeken en de aanvraag voor de vergunning te coördineren. Gemeente Woerden heeft al kennis opgedaan, omdat zij verder zijn in het gebiedsproces en heeft al een ‘toetsingskader windenergie Reijerscop’. Gemeente Montfoort zal in deze samenwerking met Woerden zelf een mogelijke vergunning beoordelen en afgeven.
|